Jak pečovat o šperky?

Nejrůznější parfémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, kterou chcete zkrášlit svoji osobnost, působí nepříznivě na Vaši bižuterii. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu bižuterie (šperků). Používáním těchto prostředků zkracujete životnost Vaší bižuterie.

Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné nejprve provést veškeré kosmetické úpravy a až následně se zkrášlit bižuterií.

Naopak při návratu domů, je vhodné bižuterii odkládat jako první. Nejlépe do vhodných boxů nebo etují. Náramky a náhrdelníky pak ukládejte na speciální stojánky nebo háčky. Při svlékání byste totiž mohli poškodit nejen bižuterii, ale také svůj oděv.

Bižuterie - kontakt s vodou

Bižuterie nepatří do vody, je proto žádoucí ji před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje bižuterii znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce.

Pro jaké účely se bižuterie hodí nejlépe?

Bižuterii se nejvíce daří ve společnosti, na tanečním parketu nebo v hledišti divadla. Tam má svoje místo a tam svou nositelku nebo nositele skutečně krášlí.